Yer Altı Kaynaklı Küresel Vanalar

Yer Altı Kaynaklı Küresel Vanalar Broşürü

İNDİR

Batu Kaynaklı Küresel Vana

Üretimini yaptığımız yer altı küresel vanalar, doğalgaz, petrol ve gaz başta olmak üzere, akışkanların geçtiği tüm dağıtım boru hatlarında kullanılabilmektedir.

Batu Api 6D yer altı kaynaklı küresel vana (Fully Welded Ball Valve), minimum ağırlıkta ve maksimum mukavemete sahiptir. Boru hattında içten ve dıştan oluşabilecek yüklere karşı yüksek dayanıklı tasarımlı vanalar arasında yer almaktadır.

Yer altı küresel vanalar, kullanım alanları olan boru hatlarında genellikle ağır koşullara maruz kalabilirler. Hafif ve kompakt tasarıma sahip olan vanalar, yüksek basınçlara ve dış etkenlere karşı yüksek dirence sahip olmaları öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

Tamamen kaynaklı yer altı vanaları endüstriyel tesislerde en çok kullanılan vana çeşitlerinden biridir. Uzun ömürlü, üstün performanslı, zor şartlar altında bile tam bir sızdırmazlık ve dayanıklılığa sahiptir.

Yer altı küresel vana kurulumu oldukça kolaydır. Vana milinin yüksekliği boru hattının yer altındaki durumuna göre istenilen ölçülerde ayarlanabilmektedir.

Batu kaynaklı yeraltı küresel vana çeşitleri yangın emniyet sistemine sahiptir. Üzerinde bulunan anti statik parçalar sayesinde vana parçaları arasında statik elektrik tamamen ortadan kaldırılır.

Batu Vana, müşterinin istek ve gereksinimlerini tespit ederek, müşteriye özel vana imalatı yapabilmektedir. Yaptığı ARGE çalışmaları sayesinde çeşitli malzeme ve konfigürasyonlarda yer altı kaynaklı küresel vana tedariğini gerçekleştirebilmektedir.

İmalatı yapılan vanalarda küreyi çevirebilmek için tamamen manuel kullanılabildiği gibi güç destekli çalıştırma prensibine de uygundur. Müşteri isteğine bağlı olarak dişli kutusu, pnömatik veya elektronik aktüatörler kullanılabilmektedir.

Kaynaklı küresel vana videomuz

Tamamen kaynaklı küresel vana modellerimizde blok trunnion ile monte edilmiş küre bulunmaktadır. Çift blok trunnion, vana içerisinde bulunan kürenin direncini yükselterek sabit durmasını sağlamaktadır. Bu sayede akışkandan dolayı oluşacak olan basınç karşısındaki mukavemeti yüksektir. Blok trunnion, kürenin ekseninde sabit kalmasını sağlamaktadır. Sadece ekseninde dönüş hareketi yapmasına müsaade etmektedir. Açma - kapama torkunun düşük olmasınıda sağlar.

Üretimi yapılan vanalarda isteğe bağlı olarak tek piston etkili çember tasarımı (SPE – Single Piston Effect) veya çift piston etkili çember tasarımı (DPE – Double Piston Effect) kullanılabilmektedir.

Yeraltı kaynaklı küresel vanalar için özel uygulamalarda yapılabilmektedir. Bunlardan birisi vana küresi ve çemberin Thungsten Karbür Kaplama (Thungsten Carbide Coating) olarak adlandırılan sert bir kaplamayla kaplanmasıdır. Metalden metale yatak tasarımında kullanılan bu kaplama sayesinde vana küresi güçlendirilerek aşınmaya ve korozyona daha dayanıklı hale getirilmektedir.

Malzeme standartı ve sertifikasyon API 6D ana standardına ve standardına ve atıfta bulunduğu standartlara uygundur.

Yer Altı Kaynaklı Küresel Vanalar ile ilgili soru ve teklif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.